• Priateľské stretnutie

Dňa 18. apríla 2024 navštívili našu školu pracovníci z NIVAMu. Projekt Spolu s Rómami dosiahneme viac bol oficiálne ukončený a my sme boli poctení touto priateľskou návštevou. Teší nás, že naša škola hostí očarila a zanechala v nich len tie najlepšie dojmy. Prezreli si budovy školy, stretli sa s pánom starostom Ing. Juhásom, ba dokonca ich na karnevale – Šašobále čakalo malé tanečné prekvapenie v spolupráci s komunitným centrom. Svoje spevácke nadanie predviedol aj náš bývalý žiak Slavomír Kaleja, ktorý nedávno pri príležitosti Dňa Rómov vystúpil so zborom Čhavorenge a českou filharmóniu v Prahe v Rudolfíne. Vychutnajte si jeho sólo v priloženom linku.
            Sme hrdí na našu školu aj na nášho úspešného absolventa!

• Čo vieš o hviezdach

Dňa 20. marca a 21. marca 2024 sa v hvezdárni v Medzeve konalo okresné kolo vedomostnej súťaže Čo vieš o hviezdach. Súťaž je určená pre jednotlivcov, pre všetkých ktorých zaujíma astronómia. Veľmi sa tešíme z úspechov našich žiakov. V kategórii žiaci základných škôl 4. – 6.ročník sa Ján Mikloš zo 6.A umiestnil na 1. mieste a Dominik Mikloš z 5.A na 2.mieste. Ján Mikloš postupuje do krajského kola. Držíme silno palce!

• Získali za poctivé triedenie elektroodpadu nový certifikát

Naša škola v environmentálnej oblasti spolupracuje so spoločnosťou SEWA, a.s.

Naším spoločným cieľom, je v čo najväčšej miere eliminovať negatívne dopady našej činnosti na životné prostredie. K zlepšovaniu environmentálneho správania sa táto spoločnosť zaviazala ešte v roku 2008, kedy vstúpila do schémy EMAS (nástroj pre environmentálne manažérstvo a audit).
            V škole sa snažíme triediť okrem ostatných zložiek aj elektroodpad, za čo sme obdržali Zelený certifikát a oprávnenie používať toto nové logo v dvoch jazykových vyhotoveniach, v slovenskej a anglickej verzii.

Zelený certifikát a logo sme teda získali za odovzdaný elektroodpad a použité batérie v roku 2023.

• Deň narcisov

Deň narcisov je jedinou verejnoprospešnou finančnou zbierkou Ligy proti rakovine. V uliciach miest a obcí Slovenska prebieha len jeden deň v roku. Tento rok práve vo štvrtok, 18. apríla 2024, aj v našej škole a obci Vás oslovia dobrovoľníci Ligy proti rakovine, žiaci našej ZŠ v Družstevnej pri Hornáde Vám ponúknu žltý narcis – kvet symbolizujúci samotnú zbierku, ale i morálnu pomoc a spolupatričnosť s tými, ktorí s ochorením bojujú. Vopred ĎAKUJEME !!!

• Biologická olympiáda kategória E

Dňa 11. apríla 2024 sme na našej škole zorganizovali pre okres Košice okolie biologickú olympiádu v kategórii E.

13 žiakov z rôznych škôl prišlo prezentovať svoje schopnosti v odbornosti botaniky, zoológie či geológie. Dvaja žiaci súťažili v projektovej časti a ostatní v teoreticko - praktickej časti. Žiaci museli preukázať vysokú úroveň svojich odborných vedomostí nielen v poznávaní prírodnín a ich identifikácie slovenským aj vedeckým názvom, ale aj v dokumentovaní terénneho pozorovania, ktoré zhrnuli a vyhodnotili vo svojej zbierke.

• Podpora pomáhajúcich profesií 3 (POP3)

• Tlačivá

Piatok 19. 4. 2024